Rezultati 2014/2015

V šolskem letu 2015 je ponovno potekal nagradni natečaj za izobraževalne institucije z naslovom: "Projekti izdelani s programsko opremo Creo".

Med poslanimi prispevki se je v ožji krog uvrstilo 23 projektov dijakov srednjih šol.

Na podlagi kriterijev objavljenih v razpisu se je strokovna komisija odločila za 5 zmagovalnih projektov.

Komisija v sestavi: mag Boštjan Lukančič – predsednik komisije, Andrej Hrovatič, univ dipl. inž., Jure Kamnik, univ. dipl. inž. in Matevž cestnik, univ. dipl. inž. je dne 4.6.2015 pregledala prispele projekte in jih ocenila po kriterijih:
• Geometrijska zahtevnost izdelanih modelov in nivo izdelave podrobnosti.
• Količinska kompleksnost sestavov in možnosti konfiguracijske prilagodljivosti.
• Količina uporabljenih tehnoloških modulov.
• Inovativnost projekta.
• Uporabna vrednost projekta.

Podelili bomo 5 nagrad ter 25 priznanj dijakom za sodelovanje.

Podelitev bo ob 9.00 uri, dne 18.6.2015 v Tehnološkem parku 19, Ljubljana - dvorana B3.


NAGRADE ZA NAJBOLŠE PROJEKTE PREJMEJO PROJEKTI:

SREBRNE NAGRADE (300 €)

Projekt: IZKORIŠČEVALEC TOPLE ODPADNE VODE

Avtor: Gašper Sedej

Mentor: Jurij Drev

Izobraževalna ustanova: Gimnazija Jurija Vege Idrija

in

Projekt: MODELIRANJE IN IZDELAVA ROBOTSKE ROKE

Avtor: Gregor Bizjak in Žan Polh

Mentor: Aleš Harmel

Izobraževalna ustanova: Šolski center Postojna

in

Projekt: ZRAČNI MOTOR

Avtor: Matjaž Škafar, Kristjan Šmelc in Alen Slavič

Mentor: Robert Balažič

Izobraževalna ustanova: Srednja poklicna in tehniška šola Murska Sobota

BRONASTI NAGRADI (200€)

Projekt: TERENSKI GOKART

Avtor: Gašper Blažek

Mentor: Aleš Harmel

Izobraževalna ustanova: Šolski center Postojna

in

Projekt: JIB CRANE - ŽIRAFA

Avtor: Martin Nino Truden

Mentor: Aleš Harmel

Izobraževalna ustanova: Šolski center Postojna


Posebno priznanje za oddani projekt prejmejo naslednji avtorji:

  • Luka Gril, Leon Knuplež za projekt »Gasilsko-reševalno vozilo za težko dostopne terene«, Srednja šola Ravne (Mentor: Jerneja Rebernik Herman)
  • Jernej Kralj za projekt »Kosilnica«, Srednja šola Ravne (Mentor: Silva Krevzel)
  • Andraž Klančišar za projekt »Avtomobilski nadstrešek«, Srednja tehniška in poklicna šola Trbovlje (Mentor: Marjan Pograjc)
  • Tomaž Kramžar za projekt »Traktorski plato«, Srednja tehniška in poklicna šola Trbovlje (Mentor: Marjan Pograjc)
  • Nejc Legvart, Patrik Gnus za projekt »Sončni kolektor«, Srednja tehniška in poklicna šola Trbovlje (Mentor: Marjan Pograjc)
  • Tadej Zupan za projekt »Modeliranje gozdarske prikolice«, Srednja tehniška in poklicna šola Trbovlje (mentor: Marjan Pograjc)
  • Jernej Jerman za projekt »Posnetek šolske stavbe«, Srednja tehniška in poklicna šola Trbovlje (mentor: Marjan Pograjc)
  • Andrej Košir, Jernej Krajnc za projekt »Traktorski hidravlični plato«, ŠC Celje - Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije (mentor: Roman Zupanc)
  • Nejc Zalokar, Matej Nunčič, Klemen Bobnič za projekt »Mlin za sadje«, ŠC Celje - Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije (mentor: Roman Zupanc)
  • Sandi Simsič za projekt »Izdelava Buggya«, Šolski center Postojna (mentor: Aleš Harmel)
  • Rok Majdič za projekt »Fitnes naprava za krepitev prsnih mišic«, Šolski center Postojna (mentor: Aleš Harmel)
  • Adnan Fatur za projekt »Stirlingov motor«, Šolski center Postojna (mentor: Aleš Harmel)
  • Rok Matjan za projekt »Stirlingov motor«, Šolski center Postojna (mentor: Aleš Harmel)
  • Blaž Faganel za projekt »Traktorski plato«, Šolski center Postojna (mentor: Aleš Harmel)
  • Rok Kocjan za projekt »Trikolesnik-modeliranje in izdelava načrtov«, Šolski center Postojna (mentor: Aleš Harmel)
  • Domen Lipnik za projekt »Radijsko voden model avtomobila«, Šolski center Velenje (mentor: Primož Golob)
  • Primož Špegel, Klemen Veternik za projekt »Ročni primež«, Šolski center Velenje (mentor: Primož Golob)
  • Nejc Pikelj za projekt »Vležajenje krožne žage«, Šolski center Velenje (mentor: Primož Golob)
  • Nikola Pešič za projekt »Priprava za luknjanje«, Šolski center Velenje (mentor: Primož Golob)

Nagrado bomo podelili tudi mentorjem nagrajenih projektov:

  • Jurij Drev, Gimnazija Jurija Vege Idrija
  • Aleš Harmel, Šolski center Postojna
  • Robert Balažič, Srednja poklicna in tehniška šola Murska Sobota
  • Marjan Pograjc, Srednja tehniška in poklicna šola Trbovlje
  • Primož Golob, Šolski center Velenje
  • Roman Zupanc, Šolski center Celje
  • Jerneja Rebernik Herman, Srednja šola Ravne
  • Silva Krevzel, Srednja šola Ravne

Nagrajene dijake bomo na podelitvi prosili, da predstavijo svoj projekt.

Zahvaljujemo se Vam za sodelovanje in veselimo se Vaše udeležbe na podelitvi.

SLIKE