Rezultati natečaja 2013/2014

V obdobju od oktobra 2013 do maja 2014 je ponovno potekal nagradni natečaj za izobraževalne institucije z naslovom: "Projekti izdelani s programsko opremo Creo".

Med poslanimi prispevki se je v ožji krog uvrstilo 14 projektov dijakov srednjih šol.

Na podlagi kriterijev objavljenih v razpisu se je strokovna komisija odločila za 2 zmagovalna projekta.

Komisija v sestavi: mag Boštjan Lukančič, univ dipl. inž. – predsednik komisije, mag. Peter Kobal, univ. dipl. inž., Bojan Gračnar, univ. dipl. inž. in Miloš Milosavljević je dne 28.05.2014 pregledala prispele projekte in jih ocenila po kriterijih:

  • Geometrijska zahtevnost izdelanih modelov in nivo izdelave podrobnosti.
  • Količinska kompleksnost sestavov in možnosti konfiguracijske prilagodljivosti.
  • Količina uporabljenih tehnoloških modulov.
  • Inovativnost projekta.
  • Uporabna vrednost projekta.

Podelili smo dvoje nagrad ter 10 priznanj dijakom za sodelovanje.

Podelitev bo ob 10.00 uri, dne 12.06.2014 v podjetju Audax d.o.o., Tehnološki Park 18, Ljubljana


NAGRADI ZA NAJBOLŠI PROJEKT PREJMEJO:

ZLATA NAGRADA (500 €)

Projekt: BUGGY

Avtor: Aljaž Česnik, Luka Merlak, Jan Franetič

Mentor: Aleš Harmel

Izobraževalna ustanova: Šolski center Postojna



SREBRNA NAGRADA (300 €)

Projekt: 3D printer

Avtor: David Morel

Mentor: Aleš Harmel

Izobraževalna ustanova: Šolski center Postojna



Posebno priznanje za poslani projekt prejmejo naslednji avtorji:

 

  • Nejc Senčar za projekt »Posipalec«, Srednja šola Trbovlje (Mentor: Marjan Pograjc )
  • Luka Drobež za projekt »Terenski tricikel«, Srednja šola Trbovlje (Mentor: Marjan Pograjc)
  • Jure Matko za projekt »Cepilec 25t«, Srednja šola Trbovlje (Mentor: Marjan Pograjc)
  • Denis Beja za projekt »Hidravljični cepilec za bager«, Srednja šola Trbovlje (Mentor: Marjan Pograjc )
  • Jernej Jerman za projekt »Luč«, Srednja šola Trbovlje (Mentor: Marjan Pograjc)
  •  Marko Marjanovič, Željko Arsenovič, Saša Huremovič za projekt »Gravirno kopirana naprava«, Šolski center Velenje (Mentor: Primož Golob )
  • Simon Valenčič za projekt »Kovček«, Šolski center Postojna (Mentor: Aleš Harmel )
  • Aljoša Černigoj za projekt »Vrtalni stroj«, Šolski center Postojna (Mentor: Aleš Harmel)
  • Žiga Moneta za projekt »Stirlingov motor«, Srednja šola Domžale (Mentor: Andrej Oberwalder)
  • Urban Rat, Anže Serdoner za projekt »Hidravlična zagozda«, Srednja šola Celje (Mentor: Roman Zupanc)

Nagrado bomo podelili tudi mentorjem nagrajenih projektov:

  • Aleš Harmel, Šolski center Postojna
  • Silva Krevzel, Srednja šola Ravne
  • Primož Golob, Šolski center Velenje
  • Roman Zupanc, Šolski center Celje
  • Marjan Pograjc, Srednja tehniška in poklicna šola Trbovlje
  • Andrej Oberwalder, Srednja šola Domžale

Nagrajene dijake bomo na podelitvi prosili, da predstavijo svoj projekt.

Zahvaljujemo se Vam za sodelovanje in veselimo se Vaše udeležbe na podelitvi.

SLIKE